Warsztaty w ramach ogólnopolskiego programu Lato w teatrze

To już koniec?
W dniach 26 czerwca do 9 lipca w Teatrze Zagłębia odbędą się warsztaty „To już koniec?" w ramach ogólnopolskiego programu Lato w teatrze.

lwt


Już po raz trzeci Teatr Zagłębia pozyskał na ich realizację 40 tys. zł z Instytutu Teatralnego. Do udziału zaprosił młodzież w wieku od 13 do 16 lat.
Dwutygodniowe warsztaty zakończone będą pokazami spektaklu przygotowanego przez uczestników z pomocą zaproszonych artystów i pedagogów. Wszyscy wezmą udział w warsztatach improwizacji, aktorskich, scenograficznych, multimedialnych i kreatywnego pisania. Ideą projektu jest zabawa teatrem i twórcze wyrażenie siebie.
Inspiracją do tegorocznych warsztatów były doświadczenia z poprzednich dwóch edycji „Lata w teatrze": koniec warsztatów był dla sporej grupy uczestników problemem. Dlatego tym razem teatr postanowił wyjść od uczucia braku zgody na to, że kończy się coś przyjemnego i przyjrzeć się różnym końcom, jakich możemy doświadczyć, by w bezpiecznych warunkach oswoić lęk przed tym, co nowe i nieznane.

Pokazy dla publiczności odbędą się 8 i 9 lipca o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować w Biurze Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Foto: Miłosz Gajewski