Narodowe Czytanie

Trylogia w roli głównej

„Chórem, Mości Państwo!” – pod takim właśnie hasłem odbędzie się Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu. III edycja akcji, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, będzie miała miejsce 6 września 2014 (sobota) o godz. 11.00 w Filii nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. Piłsudskiego 27.

 

Akcja rozpocznie się prezentacją multimedialną dotyczącą osoby Henryka Sienkiewicza. Będzie też "Sienkiewiczowska sztafeta", czyli czytanie wybranych fragmentów "Trylogii" przez zaproszonych gości: Krystynę Borkowską ze STKZD w Będzinie, uczniów z zaprzyjaźnionych szkół oraz uczestników imprezy. Podczas "Krzyżówkowych zmagań" uczestnicy rozwiążą także mega-krzyżówkę. Wszyscy zebrani zostaną zaproszeni do bicia rekordu w chóralnym czytaniu "Trylogii". Odbędzie się też konkurs dla młodzieży oraz "Sienkiewiczowski kącik malucha", w którym na dzieci czekać będą tematycznie związane z akcją puzzle, kolorowanki i łamigłówki.
Wydarzenie pełne atrakcji i radości, którą niewątpliwie daje czytanie, zakończy się o godz. 13:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!