Studenci odebrali klucze do miasta

Juvenalia na start

Od środy 21 maja przez cztery dni potrwa najważniejsze studenckie święto czyli Juwenalia Zagłębia 2014. Symboliczny start świętowania nastąpił dzisiaj pod Urzędem Miejskim w Sosnowcu, kiedy to prezydent Kazimierz Górski wręczył studentom klucze do miasta.

 

Żacy rozpoczęli obchody Juwenaliów Zagłębiowskim Korowodem, którego motywem przewodnim były postacie z bajek. Studenci ruszyli w samo południe spod Wydziału Filologicznego w Sosnowcu i przeszli ulicami Orlą, Ślimakiem, Mościckiego pod Urząd Miejski. Tam klucze do miasta przekazał im prezydent Kazimierz Górski. –Sądząc po zaangażowaniu w przygotowanie waszej imprezy jestem pewny, że oddaję władzę w dobre ręce. Rządźcie mądrze i bawcie się dobrze – powiedział prezydent Sosnowca.

W czwartek w klubie Remedium odbędzie się impreza American Day & Night. Wspólna zabawa rozpocznie się w ogródku klubu już o 17. W trakcie środowego korowodu rozdawano kupony na kiełbaski.

Około godziny 18:30 zaplanowano karaoke na świeżym powietrzu. Między godziną 21 a 22 zabawa przemieni się w "American Night" i przeniesie się do środka klubu. – Obiecujemy, że będzie wiele ciekawych konkursów i wiele wspaniałych nagród. Czeka nas noc pełna pysznej zabawy i niezapomnianych amerykańskich wrażeń – zapowiadają organizatorzy.

W piątek 23 maja studenci przeniosą się na ulicę Kresową pod Stadion Ludowy. Tam zagrają: Power Play, Chwytak & DJ Wiktor, Format ZE+Luks Mamilion, a gwiazdą wieczoru będzie Vavamuffin. Start imprezy o 16. Święto studenckie zakończy Single Party.