120 lat Staszica

Staszic Świętuje

18 października (sobota) Liceum im .St.Staszica obchodzi Jubileusz 120-lecia powstania. Uroczyste obchody rozpoczną się o godz. 9.00.

 

Program obchodów


9.00 – 9.45 Nabożeństwo ekumeniczne w kościele p.w. św. Tomasza w Sosnowcu (ul. Orla)
9.45 - 10.00 Przejście/przejazd ulicą Mariacką obok gmachu starego „Staszica”.
10.00 – 10.40 Spotkanie gości honorowych w pałacu H.Dietla
(„Tam, gdzie wszystko się zaczęło…”)
11.00 ZJAZD ABSOLWENTÓW, AKADEMIA ROCZNICOWA
(w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu, plac W. Zillingera 1)
-powitanie Gości,
- wprowadzenie pocztów sztandarowych,
- ślubowanie klas I,
- zmiana pocztu – symboliczne przekazanie nowemu rocznikowi,
- wyprowadzenie sztandarów,
- wystąpienia okolicznościowe,
- wręczenie statuetek „Oskar(d) Staszica i innych wyróżnień,
- krótki występ uczniów,
ok. 13.30 - zdjęcie Rodziny Staszicowskiej,
- spotkanie VIP-ów,
- spotkania roczników w klasach.

Z okazji 120-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. St.Staszica pragniemy w imieniu sosnowieckich władz samorządowych złożyć całej Dyrekcji, nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia i gratulacje.

Staszic to szkoła z pięknymi tradycjami i wspaniałymi osiągnięciami. Na przestrzeni tych 120 lat Szkoła wydała całą plejadę znakomitych wychowanków, którzy odegrali i odgrywają znaczącą rolę w świecie, kultury, sztuki, nauki i polityki.

Dzięki nauczycielom, którzy potarafili przez te wszystkie lata kontynuwać wspaniałe tradycje Szkoły i rozwijali w młodzieży twórcze i kreatywne myślenie udało się stworzyć prawdziwą kuźnię talentów.

W tym szczególnym dniu słowa podziękowania należą się wszystkim obecnym i poprzednim władzom szkoły oraz nauczycielom. Dzięki ich wiedzy, pasji i zaangażowaniu od 120 lat kolejne pokolenia młodych ludzi czerpią z tych pokładów największe wartości.

Gratulujemy Państwu wspaniałego Jubileuszu, życząc kolejnych, wspaniałych sukcesów. Wszystkich uczestników rocznicowych uroczystości serdecznie pozdrawiam i życzę wielu niezapomnianych wrażeń.

Przewodniczący Rady Miejskiej                                                                                                               Prezydent Sosnowca

Mateusz Rykała                                                                                                                                           Kazimierz Górski