Survival, czyli szkoła przetrwania z Krzysztofem Petkiem

DLa Miłośników Mocnych Wrażeń

Już 17 lipca 2014 (czwartek) o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód, którym niestraszna jest odrobina mocnych wrażeń, na warsztaty survivalowe.

 Jeśli chcesz się dowiedzieć, co zrobić, żeby przetrwać w każdych warunkach, jak należy zachować się w krytycznych okolicznościach, a także w jaki sposób chronić się przed zagrożeniami, maskować i przemieszczać w trudnym terenie, te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Zapraszamy! Udział w imprezie jest bezpłatny. UWAGA - warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 10.
Zajęcia, które odbędą się w Filii nr 13 – Maczki, przy ulicy Krakowskiej 26, poprowadzi Krzysztof Petek – autor książek sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży (m.in. „Diamentowy pościg" i „Zaklęcie dla Golema"), reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.
W programie przewidziano szereg ciekawych, a zarazem praktycznych opowieści i fotozagadek uczących, jak poradzić sobie w sytuacjach ekstremalnych, takich jak zagubienie w lesie lub mieście, nieszczęśliwy wypadek czy napad. Trener przeprowadzi też szkolenie w zakresie kamuflażu, poruszania się w terenie oraz skutecznej samoobrony. Zaprezentuje również, w jaki sposób bezpiecznie rozpalić ognisko i ugotować zupę w kociołku.
Udział w survivalu jest bezpłatny, jednakże ze względów bezpieczeństwa i z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź dostarczenie ich do dowolnej placówki MBP na terenie miasta Sosnowca (materiały do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl).
Warsztaty „Survival, czyli szkoła przetrwania" stanowią część projektu MBP „Literaccy łowcy przygód na start!", dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa".