„Czerwone Zagłębie" w... Teatrze Zagłębia

Premiera w Teatrze

Stalin z Piłsudskim w Sosnowcu - takie rzeczy tylko w „Czerwonym Zagłębiu". W najnowszym premierowym przedstawieniu Teatru Zagłębia może zdarzyć się wszystko.

 

Spektakl „Czerwone Zagłębie" to fantazja na temat Zagłębia Dąbrowskiego i postaci z nim związanych. Twórcy spektaklu Aleksandra Popławska i Marek Kalita z popkulturowym sznytem przedstawiają historię regionu. Nie jest to spektakl historyczny. Choć odsyła widza do wielu autentycznych wydarzeń, to mieszają się tutaj czasy. Tu szaleństwo wkrada się w prawdziwą historię regionu, a fabuła jest dla widza tylko pretekstem do dalszych poszukiwań.

 

Skąd naprawdę wzięła się nazwa Czerwone Zagłębie? Czy rzeczywiście związana jest z okresem komunizmu? O czym rozmawiali Piłsudski ze Stalinem w Sosnowcu? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć twórcy „Czerwonego Zagłębia".

 

Daj się porwać opowieści. Rozwiąż zagadkę „Czerwonego Zagłębia".

 

Zostań Poszukiwaczem Zaginionego Miasta. Premierę spektaklu zaplanowano na 12 września o godz. 19.00. Bilety kosztują od 25 do 40 zł. red

 

Reżyseria: Aleksandra Popławska, Marek Kalita,

 

Scenografia: Paula Grocholska,

 

Choreografia i ruch sceniczny: Paweł i Piotr Kamińscy

 

Muzyka i opracowanie muzyczne: Maria Janicka

 

Obsada: Agnieszka Bieńkowska, Maria Bieńkowska, Beata Deutschman, Krystyna Gawrońska, Edyta Ostojak, Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Tomasz Muszyński, Andrzej Rozmus, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki.