Od 9 lipca zmieni się organizacja ruchu na DK94. Kierowcy nie będą mogli korzystać z dwóch fragmentów jezdni, prowadzącej w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Czytaj dalej

W dniach 28-30 czerwca na Stadionie Letnim w Gdańsku - Brzeźnie rozegrany został Puchar Polski w Piłce Nożnej Plażowej.

Czytaj dalej

Kampania promocyjna miasta w okresie wakacyjnym będzie składała się z dwóch części. Pierwsza w postaci konkursu jest skierowana do mieszkańców Sosnowca, którzy sami są najlepszymi ambasadorami naszego miasta. Druga skierowana jest do osób spoza granic naszego miasta, których na potrzeby niniejszej kampanii promocyjnej będziemy nazywać „potencjalnymi turystami”.

Czytaj dalej

Pracownicy sosnowieckiego oddziału ZUS wraz z dyrekcją, włączyli się do akcji miejskiego schroniska i wirtualnie zaadoptowali suczkę o wdzięcznym imieniu Dzielna. Co miesiąc będą przekazywać pieniądze na leczenie, rehabilitację i karmę dla zaadoptowanego czworonoga.

Czytaj dalej

Od 4 marca do 1 czerwca 2019 roku mieszkańcy Sosnowca mogli wziąć udział w III edycji loterii Samochód za PIT — rozlicz podatek w Sosnowcu. Loteria wymyślona przez urzędników to jeden ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców oraz pokazanie, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu.

Czytaj dalej

W miniony weekend piłkarze sosnowieckiego Jorkyball po raz dziesiąty uczestniczyli w klubowych Mistrzostwach Świata , które odbyły się w portugalskim Pombal.

Czytaj dalej

To będzie prawdziwa rewolucja dla rowerzystów i pieszych! Sosnowiecki magistrat wyłonił firmy, które za ponad 5,1 mln zł wybudują drogi rowerowe i przebudują chodniki wzdłuż ulicy Orlej, Grota Roweckiego oraz Mireckiego.

Czytaj dalej

Brak konkretnej daty rozpoczęcia remontu lub przebudowy – to najczęstsze zarzuty kierowców w sprawie informowania o utrudnieniach wynikających z prowadzonych prac. W Sosnowcu zadbano, by kierowca wiedział kiedy konkretnie utrudnienia się rozpoczną.

Czytaj dalej

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się Festyn „Wakacyjna pora” zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29.

Czytaj dalej

4,5 mln zł będzie kosztowała budowa nowego chodnika oraz drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich, od granicy z Dąbrową Górniczą aż do ronda Żołnierzy Wyklętych w Klimontowie. Firma Silesia Invest, która będzie budować drogę rowerową oraz chodnik, ma 16 miesięcy na zaprojektowanie i wykonanie zadania.

Czytaj dalej