O nas

O Kurierze

1991 roku tuż po ukształtowaniu się samorządu I kadencji Rada Miejska rozpoczęła starania o stworzenie gazety samorządowej. Na podstawie uchwały z dnia 7 listopada 1991 roku powstała jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Sosnowiecka Korporacja Wydawnicza „SCW” spółka z o.o., która wkrótce rozpoczęła wydawanie samorządowego pisma. Obecnie spółka funkcjonuje pod nazwą Sosnowieckie Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu.

„Kurier Miejski” jest wydawany od ponad 20 lat, a było i jest to możliwe dzięki zaangażowaniu sosnowieckiego samorządu. Przez te lata pismo zmieniało swoje oblicze, zmieniało także format, oprawę graficzną, logo i treści merytoryczne. Z czarno-białej, kilkustronicowej gazety „Kurier Miejski” zmienił się w barwne, 16 stronicowe pismo, wydawane bezpłatnie. Wszystkie zmiany miały na celu doskonalenie i rozwój czasopisma.

Pierwszym Redaktorem Naczelnym była Jolanta Pieczka (czerwiec 1992 – kwiecień 1993). Po niej funkcję tę objął Andrzej Osajda (lipiec 1993 – październik 1997). Następnie gazetę tworzył Kazimierz Gołosz (październik 1997 – grudzień 2005). Kolejno funkcję Prezesa i Redaktora Naczelnego czasopisma pełnili Jarosław Adamski (styczeń 2006 – wrzesień 2013) oraz Hanna Michta (sierpień 2013 – styczeń 2018). Aktualnie funkcję Prezesa i zarazem Redaktora Naczelnego „Kuriera Miejskiego” sprawuje Sylwia Turzańska.

Mówi się, że przyszłość należy do mediów lokalnych. Jesteśmy przekonani, że właśnie tak jest, a „Kurier Miejski” ma szansę stać się ważnym dla sosnowiczan pismem. Jesteśmy dla mieszkańców, informujemy o wydarzeniach istotnych dla naszego miasta i ludzi, którzy znaleźli w nim swoje miejsce do życia. Piszemy i pokazujemy osoby z pasją, które tworzą i osiągają sukcesy te duże i małe, w różnych dziedzinach. Ponad 20 lat działalności czasopisma przysporzyło nam wielu czytelników. Z dowodami Państwa sympatii spotykamy się na co dzień, kiedy do redakcji gazety przychodzą osoby poszukujące „Kuriera Miejskiego”, który znika niedługo po jego kolejnych wydaniach.

Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami.

Jak Kurier zmieniał swoje oblicze…